Güneş’in En Yakın Fotoğrafları Paylaşıldı!

nasa gunes en yakin fotograflari

Güneş’in şimdiye kadar çekilmiş en yakın resimleri paylaşıldı. Güneş’in en yakın resimleri ilk kez NASA tarafından duyuruldu.  Güneş’in en yakın resimleri ESA’nın geliştirdiği Solar Arbiter uydusu tarafından çekildi.

Güneş’in En Yakın Resimleri Yayınlandı

Güneş’in en yakın resimleri yaklaşık 48 milyon mil mesafeden çekildi. 48 milyon mil mesafe yaklaşık 77 milyon KM’ye denk geliyor. Hemen aşağıdan NASA tarafından yayınlanan fotoğraflara göz atabilirsiniz. Görseller oldukça net görünmekte.

Güneş'in En Yakın Resimleri Yayınlandı

Güneş'in En Yakın Resimleri Yayınlandı2

Güneş'in En Yakın Resimleri Yayınlandı3

NASA proje bilim adamı Holly Gilbert yaptığı açıklamada “Güneş’in bu benzeri görülmemiş resimleri şimdiye kadar elde ettiğimiz en yakın görüntüler. Bu inanılmaz görüntüler, bilim insanlarının Güneş’in atmosfer katmanlarını bir araya getirmelerine yardımcı olacak” cümlelerine yer verdi.

Sizler Güneş’in en yakın resimleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Hemen aşağıda yer alan yorumlar bölümünden görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın! En yeni ve en güncel haberlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bildirimleri açarak gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.